E Devlet
 

E Devlet

E Devlet vatandaşların E Devlet Kapısı'ndan E Devlet Şifresi ile E-Devlet Giriş yaparak kamu hizmetlerini güvenli bir şekilde Devlet'in Kısayolu E-Devlet websitesinden gerçekleştirebilmesidir. Zamam zaman sistemsel sorunların yaşandığı e-devlet sistemine giriş yapmak için E-Devlet linkini takip edebilirsiniz.
E-devlet Kapısı'nda içeri girdiğinizde SSK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, SGK Sorgulama, Bağkur Sorgulama, Araç Sorgulama, Emekli Maaşı Sorgulama, Sigorta Sorgulama yapabilirsiniz. Devletin Kısayolu >E-Devlet Kapısı'da Adalet Bakanlığı Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama, 4A Hizmet Dökümü, Araç Sorgulama, Günlük Hava Tahmini, 4B Borç Durumu, 4B Hizmet Bilgisi, 4A Emekli Aylık Bilgisi, 4A Emekli Ödeme Bilgileri, 4B Ödeme Dökümü, Tapu Bilgileri Sorgulama, Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi, 4A Emeklilik Kaydı, 4A Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti ve 4A Emekli Aylığı Kesintileri işlemleri en çok yapılan yapılan E-devlet sorgulamalarıdır.

E-Devlet Entegre Kamu Kuruluşları

1 Kasım 2010 tarihinde vatandaşların hizmetine açılan E-Devlet uygulaması, önemli sayıda kamu kurumunu E-Devlet Kapısı'ndan E_Devlet Şifresi ile giriş yapılarak güvenli, hızlı ve entegre bir yapı sağlamış oldu. E Devlet'e her gün yeni kamu kurumlarının eklenmesiyle E-Devlet uygulamları her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. E-Devlet sayesinde vatandaşlar internet üzerinden ilgili kamu kurumlarına doğrudan gitmeden sorgulama ve işlemlerini rahatlıkla takip edebiliyorlar.

E-Devlet'e entegre kamu kurmlarından bazıları; Adalet Bakanlığı, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı, İŞKUR, KOSGEB, Maliye Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, PTT, Sağlık Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, TBMM Başkanlığı, TCDD, Merkez Bankası, Ulaştırma Bakanlığı ve Denizcilik Müsteşarlığı gibi kamu kuruluşları sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

E-Devlet İşlemleri

E-Devlet Nedir

E-Devlet Şifresi Video'lu Anlatım


E-Devlet Haberler

E-Devlet SSK Sorgulama

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır ve Kullanılır

E-Devlet üzerinden işlem yapmak artık Şifreyle Mümkün

e-Devlet uygulamalarından yararlanabilmek için aşağıdaki yöntemlerin birini seçerek e-devlet sistemine giriş şifresi almalısınız.

e devlete-Devlet Yorumlar ()

Yazılan yorumlar istanbul-rehber.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmaz, yazan kişinin ve Facebook, Yahoo, AOL vb. profilinin sorumluluğundadır.
Lütfen kullanıcılara yararlı olabilecek, görüş ve düşüncelerinizi yazınız. TC Kimlik, cep no, kredi kartı vb. kişisel bilgilerinizi belirtmeyiniz.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır ?

E-Devlet Şifresi'ni size en yakın PTT şubesinden 1 TL karşılığında üzerinde TC Kimlik No olan nüfus cüzdanınızla şahsen başvurarak alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır
E Devlet Şifresi

Mobil İmza Nasıl Alınır ?

Mobil İmza GSM operatöleri tarafından sunulan E Devlet ile entegre bir hizmettir. E-Devlet'te Mobil İmza aboneliği üç aşamadan oluşmaktadır. Ön başvuru, başvuru ve aktivasyon. Bu hizmetten yararlanmak için GSM operatörlerinden bilgi alabilirsiniz. e-Devlet Kapısı'nda mobil imza kullanımı için ücret talep edilmezken, GSM operatörleri Mobil İmza için ayrıca bir ücretlendirme yapmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Mobil İmza Nasıl Alınır
Mobil İmza

Elektronik İmza Nasıl Alınır ?

E Devlet için Elektronik İmza uygulaması Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından sağlanmaktadır. Bu çözüm sağlayıcların listesi ve diğer bilgilere www.tk.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Elektronik İmza Nasıl Alınır
E Devlet Şifresi

TC Kimlik Kartı Nasıl Alınır ?

E Devlet için yeni kimlik tanıma uygulamalarından biri de TC Kimlik Kartı. TC Kimlik Kartı'nın yakın zamanda yasal olarak nüfus cüzdanın yerine geçerek, vatandaşlık kartı olarak kullanılacağını belirterek yazımıza başlayalım. TC Kimlik Kartı'nın kullanımın yaygınlaşması için pilot uygulama kapsamında, Bolu ilinde ikamet eden vatandaşlarımıza verilmeye başlanmıştır. T.C. Kimlik Kartı ile e-devlet sistemine giriş yapabilmeniz için iki yöntemi anlatacağız. Ayrıntılı bilgi için TC Kimlik Kartı Nasıl Alınır ?
E Devlet Şifresi

E-Devlet üzerinden yapabileceğiniz SSK Sorgulama hizmetleri;

SSK Sorgulama

SSK Sorgulama sayfasında E-devlet Şifresi ile SSK Sorgulma, SSK Prim Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, SSK Sorgulama Hizmet Dökümü, SSK Gün Sorgulama, SSK Maaş Sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. SSK Sorgulama yapmak için.

SGK Sorgulama

SGK Sorgulama işlemler sayfasında SGK Prim Sorgulama, SGK Hizmet Dökümü, SGK Gün Sorgulama, SGK Maaş Sorgulama ve diğer tüm SGK sorgulamaları listesini görebilmek için SGK Sorgulama linkini takip edeniz.

SSK Hizmet Dökümü

SSK Hizmet Dökümü sayfasında E-devlet Şifrenizle SSK Sorgulama, SSK Prim Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, SSK Gün Sorgulama, Sigortalı Hizmet Dökümü sorgulamaları yapabilirsiniz. SSK Hizmet Dökümü için;

SSK Prim Sorgulama

SSK Prim Sorgulama sayfasında E-Devlet şifrenizle SSK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, SSK Gün Sorgulama, SSK Maaş Sorgulama ve SSK Emekli Maaşı Sorgulama'ları yapabilirsiniz SSK Prim Sorgulama işlemleriniz için linkini takip edeniz.

Bağkur Borç Sorgulama

Bağkur Borç Sorgulama ekranında E-Devlet Şifresi ile Bağkur Sorgulama, Bağkur Hizmet Dökümü, Bağkur Prim Sorgulama, E Devlet Bağkur Borç Sorgulama yapabilirsiniz Bağkur Borç Sorgulama yapmak için.

Sigorta Sorgulama

Sigorta Sorgulama sayfasında TC Kimlik No ve Devlet Şifresi girerek Sigorta Prim Sorgulama, Sigortalı Hizmet Dökümü, Sigorta Gün Sorgulama, SSK Prim Sorgulama ve SSK Sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Sigorta Sorgulama'sı için.

E-Devlet Video'lu Anlatım